Tudjátok, hogy nálunk, a bútorainknál alapvetően a natúr, pasztellszínek dominálnak. Ez többek közt azért van, mert szeretjük, ha a minket körülvevő dolgok minél természetesebb hatásúak, és azt vettük észre, hogy a gyerekeknek is jót tesz, ha nincsenek körülvéve harsány, rikító színekkel. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag fehér vagy nagyon halvány lehet a gyerekszoba fala, játszhatunk a színekkel, csak úgy, hogy közben figyeljünk arra, a végén milyen lesz az összhatás.
Röviden összefoglaljuk nektek, melyik szín milyen hatással van általában a gyerekekre – ne felejtsétek el, hogy csak általában, hiszen ők sem egyformák...
Kék
Kutatások kimutatták, hogy azok a gyerekek, akik hajlamosak könnyen kiborulni, nyugodtabbak egy kék, kékes árnyalatú szobában. Csökkenti a szorongást, és a megfelelő színekkel párosítva abszolút meleg hatást érhetünk el a szobában annak ellenére, hogy a kék alapvetően egy hideg szín.
Piros
A piros energiával tölt fel, növeli a légzésszámot, pozitív hatással van az agyunkra – de csak kis mértékben. Egy teljesen ilyen színű szobában nem sokan tudnak nyugodtan pihenni, ezért érdemes csak kisebb felületeken használni.
Zöld
A zöld egy igazi gyógyító, frissítő szín, a természetessége miatt az egyik legjobb választás.
Nyugtató hatással van a gyerekekre, sőt, van, akinél az olvasási sebességet, szövegértést is fejleszti. A pirossal ellentétben nagyobb felületre is bátran használhatjuk.
Sárga
A napfény és a vidámság színe. Segíthet a memória fejlesztésében, abszolút jó hatással van a gyerekek agyműködésére – legalábbis napközben. Este előfordulhat, hogy egy túlzottan nappali hangulatot árasztó színű szobában nehezebben megy majd a lefekvés, megnyugvás, ezért próbáljuk meg mértékkel használni a falfelületeknél.
Rózsaszín
A kislányszobák sztárja, ami nem is csoda, mert a halvány rózsaszín gyönyörűen mutat bútoron, falon egyaránt. Megfigyelték, hogy azok, akiket a rózsaszín vagy annak árnyalatai vesznek körül, hajlamosak figyelmesebben, nagyobb empátiával közeledni másokhoz, igazi kedves szín. Az egyik hátulütője az szokott lenni, hogy sok kislány egy idő után besokkal és fellázad ellene, mondván, hogy „olyan kisbabás”, és mire észbe kapunk, már át is festették feketére. Vagy jó esetben csak pirosra. Azt azért tényleg ne felejtsétek el, hogy egyik szín sem garancia semmire, láttunk már rózsaszín szobás nem túl empatikus kislányokat, és sárga szobában mélyen alvó gyerekeket is. De mindenképp érdemes átgondolni ezeket a fenti szempontokat, mert ha csak minimálisan is, de segítenek, akkor már megérte, hogy utánajártunk!
Szobák és színek
