Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Hogyan tároljuk a játékokat?

Hogyan tároljuk a játékokat?

Ahogy nőnek a gyerekek, eljön az a pont majdnem mindannyiunknak az életében, amikor úgy érezzük, az egész lakásunk egy hatalmas játéktenger. Minden szobában találunk egy-két, vagy inkább több kis apróságot, aminek nem ott van a helye, és hiába visszük be a gyerekszobába, varázslatos módon másnapra (vagy egy órával később) újra ugyanott lesz.

Van pár tippünk, hogyan tarthattok nagyobb rendet magatok és a gyerekek körül. Mindenkinek jobb érzés rendben élni, akkor is, ha született rendetlennek tartjuk magunkat, vagy mások bennünket. Ahol kisgyerek van, ott nem kell, hogy minden élére legyen állítva estére, de ha vannak jó tárolóink, egy jó rendszerünk, nagyon hamar nagyon látványos rendet teremthetünk és boldogan dőlhetünk hátra altatás után, valószínű csak pár kockára, legora, unikornisra fogunk ráülni, de legalább nem az összesre. Ha szeretnénk, hogy mindennek könnyen megtaláljuk a helyét, első körben érdemes kiválogatni azokat a játékokat, amikkel a gyerekek tényleg játszanak. Amikkel nem, azt elrakhatjuk, hátha csak túl fiatalok hozzá, vagy el is ajándékozhatjuk például egy gyerekotthonnak. Ami eltört, hiányos, azoktól, bármennyire is sajnáljuk, ha nem lehet megjavítani, szabaduljunk meg. Fölösleges évekig kerülgetni olyan tárgyakat, amikkel már nem lehet játszani, hiába fogadkozunk, hogy „majd egyszer megjavítjuk. Valószínű nem fogjuk. 

Ezután, ha kiválogattuk azokat, amik kellenek, próbáljuk belőlük is minimalizálni azt, ami elöl van. Például, ha van 15 babánk, bőven elég, főleg a kisebbeknél, ha csak pár van elérhető helyen. A többit tegyük egy felcímkézett dobozba (így tudni fogjuk, mi van benne, és nem csak arrébb tesszük a garázsban folyamatosan), és néha cserélgessük, mik vannak bent, mik vannak kint. Egyrészt nem lesz millió dolog a gyerekszobában, másrészt mindig nagy öröm lesz elővenni a régen látott játékokat.



Utána keressünk olyan polcrendszert, amiben több rekesz is van. Mindegyikbe csak egyféle játék kerüljön, ha például van egy autós, egy legos, és egy babás doboz, este a pakolás tényleg nem lesz több, mint pár perc, mert mindennek megvan a helye, ahova csak be kell tenni. 
Az, hogy a doboz milyen legyen, csak fantázia kérdése. Sokan választanak gyönyörű szőtt, fonott kosarat, ami akár a nappaliban is jól néz ki, ha épp ott kell rendet rakni. 
Ha van egy nagyobb ruhásszekrényünk, ruhák nélkül, oda is jó ötlet betenni a tárolókat, így biztosan nem lesznek szem előtt.
Vannak, akik átlátszó, műanyag dobozt használnak, mert abban látszik, mi van benne. Sőt, láttunk már olyat is, hogy felakasztott cipőtartóból lógtak ki barbie babák, ami szintén nagyon kreatív megoldás arra, hogy a gyerekek lássák, mit vesznek ki, és könnyen vissza tudják oda tenni.
Vannak többfunkciós bútorok, például egy kinyitható pad alkalmas pihenésre, olvasásra, benne pedig elrejthetünk akár többféle játékot is. 

Azt azért szögezzük le, hogy a gyerekek néha/gyakran rendetlenséggel járnak. Ez van, ezen kár is morogni, azt mondják, vissza fogjuk sírni, amikor majd üres lesz a ház, mert elköltöztek. (Azt igen, hogy ott legyenek, a játékhegyeket azért nem biztos...) A mi feladatunk megtanítani nekik, hogy ha nem is kell patika rendnek lennie a nap végén, azért minimálisan el kell pakolnia maga után. Ha mindig mindent elteszünk helyettük, persze, hogy azt fogják megszokni, de ha azt látják, hogy mi is rendet rakunk magunk után akár a konyhában, akár a dolgozó szobában, a példa ragadós lesz, és ahogy írtuk fent, altatás után mindenki elégedetten dőlhet majd hátra a – viszonylag – rendezett nappaliban.

Az oldal tetejére